Z aparatem przez miasto

Fotografia to nic specjalnego. Przecież wszyscy mamy aparaty w kieszeni a świat jest przeładowany obrazem. Jeśli mimo tego ciekawi Was tworzenie obrazu w sposób zamierzony, świadomy i na wysokim poziomie, te warsztaty są dla Was.
Na zajęciach omówione zostaną podstawowe funkcje aparatu (czas naświetlania, przesłona, ISO) oraz to, jak na siebie wpływają. Już nigdy nie będziecie musieli korzystać z trybu auto – dowiecie się, jak na maksa wykorzystać możliwości swojego sprzętu.
Prócz tego zajmiemy się kreatywnym aspektem fotografii. Co fotografować? Jak szukać inspiracji? Poznamy parę przydatnych trików które zamienią zwykłe zdjęcie w piękny kadr.
Zajęcia będą miały charakter teoretyczny i praktyczny – każdy aspekt zostanie omówiony na przykładzie zdjęć wykonanych na miejscu przez prowadzącego.
Nie zapomnijcie zabrać aparatów!
Będziemy popracować na miejscu, a jeśli pogoda pozwoli – wyjdziemy w plener.

Prowadzący warsztat:
Jacek Tomczak – za pierwszy aparat złapał w wieku 18 lat. Trzy lata temu rzucił pracę na etacie i w pełni zajął się fotografią i filmem. Od tamtej pory pracował m.in. dla Mateusza Gesslera, Ambasady USA, dla marki Jameson, UPC czy Netflix. Aktualnie skupia się na fotografii kulinarnej dla gastronomii oraz produkcji video, głównie teledysków. Podczas swojej pracy miał okazję pracować z takimi artystami jak Rosalie.., Majid Jordan TEDE Kuba Knap, Patrycja Markowska i wielu innych. Na co dzień mieszka w Warszawie a najbardziej lubi jeść i słuchać muzyki.
Warsztat przeznaczony jest dla młodzieży