Kraft

Wystawa o ukochanym ciele – #shadowsofbody Z okazji dnia kobiet, już jutro w obornickim Dahlmann Centrum odbędzie się wystawa fotografii. Sposób wybierania prac był dosyć nietypowy, każda z autorek zgłosiła swoją pracę umieszczając #shadowsofbody przy zdjęciu na Instagramie. Tematyka zdjęć obejmuje głównie cielesność i tolerancje, a zadaniem autorek było pokazać swój ukochany fragment ciała. Wystawa to nienachalny sposób na poruszanie debaty społecznej wokół samoakceptacji i seksualności.

Pomysłodawczynią tego projektu jest Sonia Przybył, która współpracuje z Dahlmann Centrum oraz z portalem Girl’s Room. Sonia pochodzi z Obornik, także ma świadomość tego, jak trudne są to tematy dla lokalnej społeczności. To zmotywowało ją do rozpoczęcia działań; chce jednocześnie uświadamiać mieszkańcom, że akceptacja jest niezwykle potrzebna i stwarzać poczucie bezpieczeństwa dla osób, które nie czują się akceptowane. W niedzielną wystawę zaangażowało się sporo influencerów, stylistów oraz aktorek, co pokazuje, że wybór Instagrama jako narzędzia napędowego akcji, był genialnym rozwiązaniem. Głównym celem inicjatywy było zaangażowanie osób w sieci do poszukiwania wielowymiarowości piękna w różnorodności. Projekt miał zachęcić kobiety do docenienia swojego ciała, do celebrowania jego wyjątkowości, aż w końcu do pochwalenia się miłością do samych siebie. Finalnie, będziemy mieli okazje podziwiać cielesne manifesty około 20 autorów w godzinach od 14 do 20.

Szczerze wspieramy takie projekty i życzymy Sonii powodzenia przy potencjalnych kolejnych odsłonach wystawy. Wszystkie osoby zachęcamy do prywatnego poszukiwania samoukochania, odpuszczenia sobie surowości oceny i celebrowania swoich naturalnych cech!

Słowa: Karolina Łapińska

Zdjęcia: pmwithlove, kasiatko, noemi_markwas, kolor_nudy, jmudrowska

Źródło: Link

Wersja PDF: Link