NOIZZ

Dzień kobiet dawno przestał być postrzegany jako komercyjne święto, a stał się kolejnym punktem zaczepienia do debaty na temat współczesnej kobiecości. Niezwykle ciekawą inicjatywę podjęło Dahlmann Centrum we współpracy z dziewczynami z Grls’ Room, organizując w niewielkim miasteczku pod Poznaniem wystawę w duchu body positive. Jej częścią może stać się każda z nas.
Wystawa Shadows of Body
„Shadows of body” to wystawa poświęcona kobiecej samoakceptacji i seksualności. Powstanie ze zbiorem fotografii tworzonych za pomocą hasztagu #shadowsofbody, a autorem pokazywanych prac może zostać każda z nas. Każda kobieta, która wrzuci swój ukochany fragment ciała z tym hashtagiem, pojawi się jako autorka i dzieło na wystawie.

Wystawa odbędzie się w Dahlmann Centrum, które znajduje się w miejscowości Oborniki, 30 km od Poznania (w której mieszka zaledwie 21 tys. mieszkańców). Dlaczego ta wystawa powstaje właśnie w Obornikach, a nie Warszawie, Krakowie czy Poznaniu? – W takim mieście jak Oborniki tolerancja, samoakceptacja, seksualność czy cielesność to tematy, które nie są poruszane w opinii publicznej – tłumaczy współorganizatorka wystawy, Sonia Przybył.

Plakat wystawy „Shadows of body”
Foto: Materiały własne artysty
Inauguracja wystawy „Shadows of body” będzie miała miejsce dokładnie 8 marca 2020 o godzinie 14:00 w Dahlmann Centrum w Obornikach.

Źródło: Link

Wersja PDF: Link